Ангелче „Happiness“

Ангелче „Happiness“

5.900 MKD
Шифра на производ: 221122231310
Достапност: На залиха
Количина:

Првата детска амбасада во светот Меѓаши за првпат понуди Ангелчиња изработени од керамика на прославата по повод 30 годинишнината од основањето. На самиот настан беа понудени и откупени 10 уникатни Ангелчиња изработени од Тања Богоевска, во процес кој трае повеќе од еден месец од почетокот односно креацијата, сушењето на глината, глазирањето и печењето до крајниот резултат. Понуденото Ангелче на сликата е единствено, уникатно по изработката односно нема да биде истото повторно изработено и е со големина од 16-18цм висина односно 6-8 ширина. Со купувањето Ангелче станувате поддржувач/ка на Визијата на Детската амбасада МЕЃАШИ за Поправеден свет за секое дете!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Bushavko © 2023. UKION SHOPS